Connect with us

Lıfestyle

Vücut Şekline Uygun Kadın Çanta Seçimi

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.

Yayınlandı

on

Çoğu zaman çanta tercihi yaparken rengine ve modeline dikkat ediyoruz. Peki hiç seçtiğiniz çantanın sizi olduğunuzdan daha kısa boylu veya kilolu gösterebileceği aklınıza geldi mi? Bu yüzden kadın çanta seçimi yapılırken yalnızca şekli ve rengine dikkat etmemeli, vücut şeklinize de göz önünde bulundurmalısınız.

  • Kısa Boylu Minyon Tipli Kadınlar:

Eğer minyon tipli çıtı pıtı bir yapıya sahipseniz büyük ve geniş çantalardan uzak durmalısınız. Büyük çantalar sizi olduğunuzdan daha kısa boylu gösterirken, küçük ve kibar çantalar sizi daha uzun boylu gösterecektir. Kısa saplı portföy çantaları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

  • Kıvrımlı Vücut Yapısına Sahip Kadınlar:

Kıvrımlı vücut yapısına sahipsiniz, belinizi ön plana çıkarak çanta modellerini tercih etmelisiniz. Orta büyüklükte ve bel hizasının hemen yukarısında biten kadın çanta modellerine göz atmalısınız.

  • Kalçası Geniş Kadınlar:

Sizin için en ideal çanta omuzda taşınabilen, kısa saplı, klasik çantalardır. Seçtiğiniz çantanın kalçanızın hizasında olamamasına dikkat etmelisiniz. Hobo tarzı orta büyüklükteki çantalar sizin vücut tipinize uygun çanta modellerinden birdir.

 

  • Üst Kısmı Daha Kalın Olanlar:

Üst kısmınız normalden daha genişse dikkatleri kalçanıza veya bel çizginize toplamalısınız. Uzun saplı çapraz taşınabilen çanta modelleri, elde taşınabilen portföy çantalar, uzun saplı büyük deri çanta modellerini tercih edebilirsiniz.

  • Kilolu ve Kalın Vücut Hatlarına Sahip Kadınlar:

Çantanızı seçerken vücut şeklinizle orantılı çanta modellerine bakmalısınız. Orta boyutlardaki eni geniş çantalar size daha uygundur. Çantanızın konumunu, vücudunuzda kalın ve kilolu olduğunu düşündüğünüz yerlerin biraz altında ya da yukarısında durduğundan emin olmalısınız. Kusurlu bölgenin tam üzerine denk gelen çanta kusurlarınızı daha da ortaya çıkaracak, daha iri görünmenize sebep olacaktır.

  • İnce ve Uzun Boylu Kadınlar:

En şanslı olan kadınlar şüphesiz ki sizsiniz. Her türlü çanta modelini mükemmel bir şekilde taşıyabilirler. Büyük çantalar, clutch çantalar ve hobo model çantalar kesinlikle öncelikli tercihleriniz arasında olsun. Tercihinizi portföy çantadan yana kullanmak istiyorsanız, kolunuzun altında taşıyabileceğiniz, aşırı küçük olmayan bir modeli tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Continue Reading
YORUM YAZIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir