Connect with us

Teknoloji

Akıllı Self Check-in Kioskları ile Temassız Yolculuk

Emirates geçen yıl Eylül ayında uygulamaya başladığı Dubai Uluslararası Havalimanı’ndaki (DXB) self check-in ve valiz bırakma özelliği olan kioskları şimdi temassız hale getirerek Dubai’den seyahat eden yolcular için temassız yolculuk deneyimini geliştiriyor.

Yayınlandı

on

Valiz bırakma özellikli 32 makine ve 16 self check-in kiosku ekranlara dokunmadan kişisel mobil cihazlarla tamamen kontrol edilebiliyor olmasıyla güvenli ve rahat bir havalimanı deneyimi sağlıyor. Kiosklar yolcuların kayıt yapmalarına, biniş kartlarını almalarına, uçaktaki koltuklarını seçmelerine ve valizlerini bırakmalarına olanak sağlıyor. Yolcuların doğrudan kiosklarda ilave bagaj hakkı gibi ek satın almalar yapmalarına olanak sağlamak için yeni hizmetler de eklenmiştir.

Terminal 3’teki Ekonomi check-in alanına yerleştirilen self check-in kioskları, yoğun saatler sırasında yolcuların bekleme süresini azaltmak için Emirates check-in personelinin hizmet verdiği kontuarları tamamlıyor ve Dubai’deki yolculuk deneyimi iyileştiriyor. Hizmet şu anda, ek gereklilikleri nedeniyle ABD, Kanada, Çin, Hindistan ve Hong Kong   haricindeki tüm uçuş noktalarına seyahat eden yolcuların kullanımına açıktır. First ve Business sınıf check-in alanı için de daha fazla kiosk planlanıyor.

Emirates, yolcuları için temassız yolculuk yaratmada hiçbir çabadan kaçınmadı. Yolcular ayrıca DXB’deki işlemlerini hızlıca tamamlamak için entegre biyometrik yolu kullanmayı da tercih edebilirler. Emirates yolcuları en son yüz biyometrik teknolojisini kullanarak uçuşları için kaydolabiliyor, pasaport kontrol formalitelerini tamamlayabiliyor, Emirates Dinlenme Salonu’na girebiliyor ve uçaklarına binebiliyorlar.

Akıllı temassız deneyim, yolcuların Wi-Fi paketi satın almasına gerek kalmadan, Emirates uygulamasının içindeki dijital menülere hem çevrimiçi hem çevrimdışı olarak kişisel cihazlarından erişebilmesi ile uçakta da devam ediyor.

Yolcular, Emirates uygulamasını aynı zamanda uçak içi eğlence sistemi ice’daki 4.500’den fazla kanal içerisinden izlemeyi ve dinlemeyi tercih ettikleri film, dizi ve müziklerden bir liste oluşturmak ve onu uçaktaki kişisel ekranlarına senkronize etmek için de kullanılabilir. Önümüzdeki aylarda yolcular, uçak içi eğlence kanallarındaki seçenekleri kişisel cihazları ile de kontrol edebilecekler.

Emirates yolcularının güvenle seyahat etmelerini sağlamak için akıllı teknolojiyi kullanmaktadır. Yerde ve uçakta eşsiz bir seyahat deneyimi sağlamak için ürüne ve hizmete yatırım yapmaya devam etmektedir.

Continue Reading
YORUM YAZIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir